Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

Data: 16 październik 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2695

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - dzisiaj - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  - poniedziałek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  - wtorek - święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia
  - czwartek - uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archid. krakowskiej
  - piątek - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  - sobota - wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża
 2. Serdecznie witamy w naszej Parafii księdza proboszcza Janusza Bolę z Parafii NMP Matki Zbawiciela z Zakopanego-Antałówki, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła na Pardałówce. Modlitwą i ofiarami wesprzyjmy dzieło budowy kościoła. Dziś 33 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dzisiaj także Procesja Fatimska, która wyruszy z Krzeptówek o godz. 15:00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16:30 oraz dla wszystkich o 18:30.
 4. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców we wtorek 18.X. br. na Mszę św. o godz. 19:00, a po niej na spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym, które poprowadzi O. Maciej Konenc.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą różańcową o 18:30.
 6. W sobotę 22 października br. zapraszamy wszystkich do uroczystego obchodzenia pierwszego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II. Dzieci ze Szkół Podstawowych zapraszamy do Kościoła na modlitwę o godz. 15:30, a potem na krótkie przedstawienie do Domu Parafialnego. Młodzież i dorosłych zapraszamy na: czuwanie modlitewne różaniec o godz. 18:30; o godz. 19:00 odprawimy Mszę św. koncelebrowaną z okolicznościowym kazaniem, a o godz. 20:00 będzie spektakl słowno-muzyczny "Nie wszystek umrę" w wykonaniu aktorów z Teatru Słowackiego w Krakowie.
 7. W piątek 21.X.br. w Kinie Sokół ostatni raz w tym roku "Opera Góralska w 4 odsłonach". Szczegóły na plakacie.
 8. W przyszłą niedzielę w ramach Niedzieli Misyjnej, nasi mali misjonarza z koła misyjnego będą zbierać stare okulary i niepotrzebne telefony komórkowe jako pomoc dla misji.
 9. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na tacę na remont ogrzewania w wysokości 10.530zł, i do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w wysokości 4830 zł.
 10. Tradycyjna Pielgrzymka Zakopiańska do Rzymu do grobów św. Piotra i Pawła i bł. Jana Pawła II oraz do innych miejsc (Padwa, Wenecja, Loretto, Asyż, San Giovanni Rotundo) planowana jest w terminie 7-16 grudnia 2011r. Koszt 450 zł i 430 Euro. Zapisy w kancelarii.
 11. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych.
  Wypominki Roczne czytane będą w niedziele przed Mszą św. o godz. 8:00; 11:00; 12:30 lub 15:00, oraz w Starym Kościele o 10:00, a Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele będzie odprawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8:00. Natomiast Wypominki Listopadowe połączone z modlitwą różańcową będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu oraz przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 19:00. Karteczki na wypominki wystawione są na stoliku przy kaplicy adoracji.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót