Ogłoszenia parafialne

XXXIV Niedziela Zwykła

Data: 22 listopad 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1693

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Dzisiaj - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  Poniedziałek - wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
  Wtorek - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, i Towarzyszy
  Środa - wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
  Niedziela - 1-a niedziela Adwentu
 2. Dzisiaj Caritas zaprasza na Mszę św. o godz. 17.00 i po niej na Wieczór Uwielbienia z Adoracją Najśw. Sakramentu. Podczas Adoracji z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata odmówimy Litanię oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 26.XI. - o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w salce Domu Parafialnego.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele będą w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w tygodniu o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00.
 6. W miniony czwartek w Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym odbyła się uroczystość poświęcenia figury Św. Michała Archanioła dla naszej wspólnoty parafialnej w Zakopanem. Od tej pory figura znajdzie swoje miejsce w kaplicy adoracji, gdzie w każdy pierwszy wtorek miesiąca będzie odprawiane specjalne nabożeństwo ku czci św. Michała oraz Msza św. po której będzie można przyjąć szkaplerz. Najbliższe takie nabożeństwo będzie we wtorek 1 grudnia o godz. 18.30. Już dziś zapraszamy wszystkich czcicieli. Msza św. w intencji pielgrzymów będzie odprawiona w przyszłą niedzielę tj. 29 listopada o godz. 12.30.
 7. Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 23.08-30.08.2016r. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie, można go także otrzymać w zakrystii. Koszt 3490zł + 105€. Zapisy w kancelarii wraz z wpłatą zaliczki 500zł do 5.XII. 2015r.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Romana Matejskiego z Os. Kasprusie
+ Sławomira Ochnika z ul. Nowotarskiej
+ Irenę Rogalską z ul. Szkolnej


ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót