Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela Zwykła

Data: 8 listopad 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1960

[OL]
 • Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  - Wtorek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła
  - Środa - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
  - Czwartek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  - Piątek - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
 • Dziś VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, SYRIA; pamiętajmy w codziennych modlitwach o naszych braciach i siostrach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek możemy pomóc ocalić chrześcijan w Syrii, Iraku, Egipcie. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w parafii.
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 • W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o świętym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 • W środę Narodowe Święto Niepodległości. Główne uroczystości w Zakopanem rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach o godz. 12.00, następnie o godz. 13.00 złożenie urny z ziemią z Narwiku. O godz. 17.00 nastąpi druga część uroczystości na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej przy Kwaterze Legionowej; modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny, złożenie wiązanek kwiatów i wieczór poetycki „Wstąp bracie, między strzelce!” w wykonaniu aktorów Teatru im. St. Witkiewicza.
  Wieczorem Msza św. w naszym kościele będzie sprawowana w intencji Ojczyzny, a także w intencji Ks. Marcina - wikariusza z okazji imienin. Serdercznie zapraszamy.
 • Koło Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców zaprasza: w poniedziałek po Mszy św. wieczornej na spotkanie formacyjne, natomiast w czwartek 12 listopada br. o godz. 16.00 pierwszy termin, a o 16.15 drugi termin na zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Spotkania odbędą się w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II 4.
 • Organista Pan Wojciech rozpoczął roznoszenie opłatków do naszych domów i mieszkań. Proszę o życzliwe przyjęcie od Niego poświęconych opłatków.
 • Pielęgniarki Stacji Opieki Caritas w Zakopanem zapraszają na bezpłatne badanie cukru w niedzielę 15.11.2015r. w godzinach od 7.30 do 11.00 w budynku Stacji Caritas. Trzeba być na czczo i mieć ze sobą dowód osobisty.
  Także Szpital Wojewódzki w Tarnowie w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zakopanem organizuje w dniu 16 listopada o godz. 15.00 w Urzędzie Miasta Zakopane przy ul. Kościuszki 13 spotkanie edukacyjne dotyczące chorób nowotworowych, które poprowadzi onkolog dr. Maria Srebro-Stańczyk.
 • Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 23.08-30.08.2016r. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie, można go także otrzymać w zakrystii. Koszt 3490zł + 105€. Zapisy w kancelarii wraz z wpłatą zaliczki 500zł do 5.XII.2015 r.
 • W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
 • [/UL]

  Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

  powrót