Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela Zwykła

Data: 25 październik 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2031

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego (Uroczystość)
  - Środa – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  - Niedziela – uroczystość Wszystkich Świętych
 2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego, dlatego po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy uroczyste Te Deum. O godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe.
  W dniu dzisiejszym gościmy w naszym kościele Siostry Sercanki, które dziękują wraz z nami wszystkimi za dar beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej i dzielą się świadectwem wiary i miłości.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Także w tym dniu w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. o godz. 10.30 w intencji złotych jubilatów z całego Zakopanego.
 4. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych – Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 29.X. o godz. 17.00.
 5. W piątek zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci, a w sobotę dla wszystkich.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w kościele Najśw. Rodziny, w Starym Kościele i w Kaplicy na Gubałówce taki jak w niedzielę. W kościele Najświętszej Rodziny nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i o 15.00!
  W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na cmentarzu będą odprawiane o godz. 10.00, 11.00, 12.00. O godz. 14.00! uroczysta procesja z modlitwą za zmarłych , która rozpocznie się na cmentarzu przy Kaplicy, a po niej o godz. 15.00 Msza św. koncelebrowana sprawowana przez proboszczów w intencji zmarłych Parafian. W tym roku procesji i Mszy św. o 15.00 przewodniczyć będzie Parafia św. Krzyża. Składka w czasie Mszy św. na cmentarzu będzie przeznaczona na potrzeby Kuchni św. Brata Alberta.
  W poniedziałek 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00, 11.00 i 15.00. Msze św. w naszych kościołach jak w zwykły dzień. Będzie tylko dodatkowa Msza św. w Kościele Najśw. Rodziny o godz. 17.00. W Starym Kościele po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się procesja żałobna z modlitwą za zmarłych na Cmentarz przy Pęksowym Brzyzku. Okazja do spowiedzi przed uroczystościami dzisiaj podczas Mszy świętych oraz w piątek od 17.00-19.30.
  W uroczystość Wszystkich Świętych już po raz XXIV na obu parafialnych cmentarzach odbędzie się Kwesta na renowację zabytkowych nagrobków w godzinach od 8.00-20.00.
 7. Przez cały miesiąc listopad modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 18.40. Przypominamy, że od 1 do 8.XI. można zyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
 8. Serdeczne podziękowanie składamy dzieciom, młodzieży jak i dorosłym za świadectwo modlitwy i obecności podczas Peregrynacji św. Michała Archanioła w znaku figury z Góry Gargano. Informujemy iż wprowadzamy nabożeństwo do św. Michała oraz Mszę św. zawsze w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.30. Pierwsze takie nabożeństwo będzie 3 listopada br. Podczas tego spotkania będzie można także po Mszy św. przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót