Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

Data: 18 październik 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2257

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - święto św. Łukasza, Ewangelisty
  - Poniedziałek - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
  - Wtorek - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
  - Czwartek - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Od nawrócenia do misji”. Katolicy we wszystkich krajach modlą się za misje i wspierają je materialnie. Wspólnota Młodego Misjonarza zaprasza dziś na Bazar Misyjny pod hasłem: „Pomagamy dzieciom w Kamerunie”. Bazar odbędzie się w sali Domu Parafialnego po Mszach od godz. 9.30 - 13.30. O godz. 15.00 wyrusza ostatnia w tym roku Procesja Fatimska z Krzeptówek. Nabożeństwo różańcowe o 18.30
  Serdecznie witamy w naszej Parafii nowego wikariusza Ks. Edwarda Łatkę, który przyszedł za Ks. Jarosława Warzechę i życzymy Mu dużo sił, błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej, a Ks. Jarosławowi dziękujemy za pracę i otaczamy modlitwą.
 3. W poniedziałek we wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 12.00, którą odprawi Ks. Bp Damian Muskus w intencji wszystkich pomordowanych na Wschodzie, potem w procesji przejdziemy na cmentarz przy ul. Nowotarskiej gdzie zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica „Golgota Wschodu” zawierająca ziemię przywiezioną przez młodzież z tych szczególnych miejsc. Ks. Biskup także poświęci Kolumbarium oraz figurę Chrystusa Zmartwychwstałego wykonaną przez P. Marka Szalę.
 4. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 Różaniec i o 19.00 Msza św.
 5. Od środy do piątku nasz kościół nawiedzi figura św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. W środę o godz. 18.00 nabożeństwo Różańcowe i nabożeństwo oczekiwania; o godz. 19.00 uroczyste powitanie figury św. Michała i Msza św.; o godz. 21.00 Apel Jasnogórski z rozważaniem. We czwartek (we wspomnienie św. Jana Pawła II) o godz. 10.30 Godzinki ku czci św. Michała, o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i błogosławieństwem osób chorych, samotnych i starszych; o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy , o godz. 18.00 nabożeństwo Różańcowe, o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała i o 21.00 - Apel Jasnogórski. I w Piątek 23 października o godz. 10.30 Godzinki, o 11.00 Msza św z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi i o godz. 15.00 Uroczysta Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi, a następnie pożegnanie figury i zakończenie nawiedzenia. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę i poświęcenie siebie w tych trudnych czasach opiece św. Michałowi.
 6. W przyszłą niedzielę 25 X br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza w piątek o g.18.00.
 7. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na stoliku przy kaplicy adoracji. Zarząd cmentarza prosi rodziny o rozpoczęcie porządków na grobach swoich bliskich zmarłych.
 8. Ofiara do puszek z akcji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosła 4935 zł. Wszystkim ofiarodawcom jak i woluntariuszom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc na Gładkim informuje iż w dniach 15.X-31.XII 2015r. będzie realizowany „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób tarczycy i raka płuc dla osób zameldowanych w Zakopanem na pobyt stały”. Badania wykonywane będą bezpłatnie. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Zenobię Sularz z ul. Na Wilcznik


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót