Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

Data: 11 październik 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1764

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  - Czwartek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  - Piątek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  - Sobota - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  - Niedziela - święto św. Łukasza, Ewangelisty
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla wszystkich o godz. 18.30, dla dzieci w dni powszednie o godz. 16.30.
  Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe konserwacji ścian naszego kościoła. Właśnie zostały już rozebrane rusztowania i można zobaczyć efekt końcowy prac i porównać zresztą ściany, którą mamy nadzieję odrestaurować w przyszłym roku. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  Natomiast przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodów XV Dnia Papieskiego.
 3. W poniedziałek rozpoczęcie nowenny przed nawiedzeniem naszego kościoła przez figurę Św. Michała Archanioła z groty z Gargano. Program Nawiedzenia umieszczony jest w gablocie.
 4. We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.45 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Także we wtorek Msza św. w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów z okazji Dnia Nauczyciela.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek wieczorem Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W niedzielę 18 października na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się w intencji członków Odziału Podhalańskiego Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Zakopanem obchodzącego 15 -lecie.
 7. Za tydzień - Niedziela Misyjna, dlatego wspólnota Młodego Misjonarza już dziś zaprasza na przygotowywany bazar misyjny pod hasłem „ Pomagamy dzieciom z Kamerunu”. Bazar czynny będzie w sali Domu Parafialnego po mszach od godz. 9.30 - 13.30.
 8. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wyłożone są na półce z prasą katolicką.
 9. Siostry Karmelitanki Bose przy ul. Kościelnej zapraszają w czwartek 15.10.2015r na Mszę św. o godz. 7.30 z okazji uroczystości Św. Teresy od Jezusa i zakończenie Roku Jubileuszowego. Również w tym dniu OO. Bernardyni na Bystrem zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych nauczycieli - członków NSZZ „Solidarność”.
 10. W sobotę 17 października organizowana jest dekanalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki za zmarłych. Zapisy i szczegóły można uzyskać u O. Andrzeja z Parafii św. Antoniego na Bystrem. Numer telefonu można otrzymać w zakrystii. /18 201 26 92/
 11. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem serdecznie dziękuje wszystkim za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach akcji „Pola Nadziei 2015r.” Ofiara wyniosła 7 273zł.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Krystynę Bogusz z ul. Kościeliskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót