Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła

Data: 9 październik 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2575

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - w czwartek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  - w sobotę - wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 2. Dzisiaj po raz 11 obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - człowiek modlitwy". Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Natomiast taca przeznaczona jest na wykonanie ogrzewania w naszym kościele.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 oraz dla wszystkich codziennie o godz. 18:30.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą różańcową o 18:30.
 5. W piątek 14 października w Dniu Edukacji Narodowej zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i seniorów na Mszę św. o godz. 16:00, a potem na spotkanie w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II 4.
 6. W sobotę 15.10.br. o godz. 18:00 w Starym Kościele odbędzie się koncert charytatywny na rzecz niewidomych "Elektroniczne Zaduszki". Również w tym dniu o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Nowym Targu odbędzie się koncert charytatywny na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane. Natomiast w Sanktuarium MB na Olczy o godz. 19:00 także koncert "Ostatni Różaniec bł. Ks. Jerzego Popiełuszki" w wykonaniu artystów scen warszawskich. Szczegóły na wywieszonych plakatach. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy gościć księży Salwatorianów, którzy będą głosić Słowo Boże i zbierać ofiary na tacę przeznaczone na budowę kościoła na Antałówce.
  Również w niedzielę 16.10.br. ostatnia w tym roku Procesja Fatimska z Krzeptówek o 15:00.
 8. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych.
  Wypominki Roczne czytane będą w niedziele przed Mszą św. o godz. 8:00; 11:00; 12:30 lub 15:00, a Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele będzie odprawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8:00. Natomiast Wypominki Listopadowe połączone z modlitwą różańcową będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 19:00. Karteczki na wypominki wystawione są na stoliku przy kaplicy adoracji.
 9. Informujemy, że alejka na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej została dokończona (pomimo trudności sąsiedzkiej) i w najbliższym tygodniu zostanie zamontowana nowa brama. Od tej pory cmentarz będzie zamykany na noc z obawy przed dewastacją, ale także ze względu na kradzież narzędzi i odśnieżarki z magazynku przy kaplicy jaka miała miejsce w nocy w ubiegłą niedzielę.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Stanisława Tylkę z ul. Kościeliskiej
+ Władysława Kowalczyka z ul. Łukaszówki
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..."


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót