Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła

Data: 4 październik 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1921

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  - Środa - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
  - Piątek - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  - Sobota - wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
 2. Dzisiaj procesja różańcowa do pięciu ołtarzy o godz. 15.45. Nie będzie dodatkowego nabożeństwa różańcowego wieczorem, dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. W tygodniu nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 18.30.
  Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji i hojne datki. Także Hospicjum organizuje kurs „Opieka nad przewlekle i nieleczalnie chorymi w domu”, który rozpocznie się w najbliższy czwartek o godz. 16.00 w naszym Domu Parafialnym. Szczegóły na plakacie.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców w poniedziałek 5 października br. na Mszę św. o godz. 19.00 i na spotkanie formacyjne.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 5. Młodzież Gimnazjalną z klas drugich zapraszamy w ramach przygotowania do Bierzmowania na pielgrzymkę na Kalatówki w sobotę 10 października.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Również o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów do Kalwarii.
  Składka z drugiej niedzieli przeznaczona będzie na kończące się prace remontowe elewacji północnej naszego kościoła, natomiast zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” .
  Burmistrz Miasta Zakopane oraz córki dra Wincentego Galicy serdecznie zapraszają 11 października 2015 r. na Mszę św. o godz. 11.00 do Kościoła Najśw. Rodziny oraz na odsłonięcie pamiątkowej tablicy dra Wincentego Galicy z udziałem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz wojskowej asysty honorowej i Orkiestry Garnizonowej z Rzeszowa.
 7. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w Pielgrzymce do Matki Bożej w Lewoczy. Z Zakopanego pojechało 5 autokarów. Msza św. w intencji Pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 8 listopada o godz. 12.30.
 8. Informujemy iż szczególowy Program Nawiedzenia figury Św. Michała Archanioła z Gargano w naszym kościele Najśw. Rodziny jest wywieszony w gablocie oraz zamieszczony w biuletynie „Echa spod Giewontu”. Prosimy o zapoznanie się i zapraszamy wszystkich na te uroczystości.
 9. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki Roczne czytane będą w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00; 11.00; 12.30 lub 15.00, a Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele będzie odprawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00. Natomiast Wypominki Listopadowe połączone z modlitwą różańcową będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 19.00. Karteczki na wypominki wyłożone są przy gazetach.


W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał z nasze Wspólnoty:
+ Stefanię Ferenczak z ul. Łukaszówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót