Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

Data: 27 wrzesień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1908

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  - Wtorek - święto Św. Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała
  - Środa - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  - Czwartek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła
  - Piątek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  - Niedziela - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
 2. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Łączymy się duchowo z Pielgrzymami, którzy udali się na Słowację do Sanktuarium Matki Bożej w Lewoczy.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek 1 października rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.30. Natomiast dzieci zapraszamy na różaniec o godz. 16.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. Członków Żywego Rożańca oraz tych którzy chcieliby należeć do Róż różańcowych zapraszamy na Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 17.00.
 6. Młodzież Gimnazjalną z klas pierwszych zapraszamy w ramach przygotowania do Bierzmowania na Pielgrzymkę na Bachledówkę w sobotę 3 października.
 7. W pierwszą niedzielę października zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci MB Różańcowej do kaplicy na Gubałówce. Msza św. o godz. 11.30. Natomiast w kościele parafialnym procesja różańcowa do pięciu ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godz. 15.00.
 8. W niedzielę 4 października wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
 9. Informujemy iż peregrynująca po Polsce figura Św. Michała Archanioła z Gargano będzie w Zakopanem w kościele Najśw. Rodziny w dniach 21-23 października. Już dziś zapraszamy wszystkich na te uroczystości.
 10. W naszej Parafii rozpocznie się Studium Apostolstwa Świeckich. Jego zadaniem jest pogłębienie wiedzy religijnej z zakresu teologii, biblistyki i nauki kościoła. Pierwsze spotkanie będzie 10 października o godz. 9.00 w Domu Parafialnym ul. Jana Pawła II 4


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ S. Immakulatę (Karmelitankę) z ul. Kościelnej
+ Helenę Górlińską z ul. Łukaszówki
+ Marię Cachro z ul. Orkana


ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót