Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła

Data: 6 wrzesień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2065

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  - Środa - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  - Sobota - wspomnienie Najśw. Imienia Maryi
 2. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o świętym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 5. W sobotę 12 września na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy gościć Sanktuaryjną Orkiestrę Dętą z Tuchowa (diec. tarnowska), która w tym roku przeżywa swój jubileusz 60-lecia. Po Mszy św. orkiestra zagra swój jubileuszowy koncert, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. Rozpoczęliśmy Msze św. dla dzieci; przedszkolnych w kaplicy św. Jana Chrzciciela, a dla szkolnych w głównym kościele. Pragniemy, aby wszystkie dzieci z klas trzecich /komunijne/ wraz ze swoimi rodzicami przychodziły na tę Mszę św. o godz. 9.30. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie 22 września br. o godz. 18.00 w Sali Teatralnej. Informujemy iż Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie 15 maja 2016r, a rocznica I-ej Komunii św. 22 maja 2016r.
  W niedzielę 13 września na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 7. Zapisy młodzieży do bierzmowania będą w ramach triduum ku czci św. Stanisława Kostki. I tak w środę 16 września zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas I, w czwartek z klas II i w piątek 18 września z klas III. Wszystkie spotkania rozpoczynają się w Kościele Mszą św. o godz. 17.00.
 8. W niedzielę 13 września - XXIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej Parafii jeśli będą chętni pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 6.00 z Parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii do środy 9 września. Koszt 20 zł.
 9. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 27 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 35 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
  Również w niedzielę 27 września w Krakowie-Łagiewnikach o godz. 10.30 odprawiona będzie Msza św. beatyfikacyjna Matki Klary Szczęsnej (sercanki). Zgłoszenia na wyjazd przyjmują siostry sercanki w domu przy ul. Jana Pawła II 1 do 15 września. Koszt 20 zł.
 10. Taca w niedzielę 13 września br. przeznaczona będzie na prace konserwacyjne północnej strony elewacji naszego Kościoła. Obecnie trwają prace przy konserwacji kaplicy MB Różańcowej.
 11. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem serdecznie zaprasza na kurs „Żal po stracie”, na którym postarają się pomóc w przeżywaniu żałoby po stracie najbliższych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 września (w czwartek) o godz. 16.00 w sali Domu Parafialnego.
  Już od najbliższej soboty 12 września przez cały tydzień możemy być uczestnikami VII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie oraz na stronie: www.muzykanaszczytach.com


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Fryderyka Grzywacza z ul. Ks. Stolarczyka


Ks. Bogusław Filipiak

powrót