Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła

Data: 2 październik 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2471

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - dzisiaj - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  - we wtorek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  - w środę - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  - w piątek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
 2. Dzisiaj zapraszamy na procesję różańcową do pięciu ołtarzy po Mszy św. o godz. 15:00.
  W dniu dzisiejszym wolontariusze kwestują przy naszym Kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy: dla dzieci o godz. 16:30 (są rozdawane obrazki do układanki) oraz dla wszystkich o godz. 18:30.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek 16:00 - 19:30. Dodatkowa Msza św. w czwartek i w piątek o godz. 17.00. W piątek poświęcenie różańcy dla dzieci z klas II przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. na Mszy św. o godz. 17:00.
 6. W przyszłą niedzielę 9 października br. Msza św. chrzcielna o godz. 12:30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18:00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na wykonanie ogrzewania w naszym kościele, natomiast ofiary do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 7. W dniach 1-5 października br. w Krakowie Łagiewnikach odbywa się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Szczegółowy plan spotkań modlitewnych wywieszony jest w gablocie.
 8. Starostwo powiatowe w Zakopanem informuje, że w dniach 3-4 października 2011r. na terenie Zakopanego zostanie przeprowadzona akcja rejestracyjna dawców szpiku wśród osób dorosłych w wieku 18-35 lat. Także w naszym Domu Parafialnym 3.X.br. o godz. 9:30 odbędzie się spotkanie informacyjne. Szczegóły tej akcji umieszczone są na plakacie.
 9. 6 października (czwartek) o godz.17:30 w Dworcu Tatrzańskim przy ul. Krupówki 12 specjaliści z Krakowa i Warszawy będą głosić prelekcje jak radzić sobie z lękiem i depresją w obecnym czasie. Wstęp jest wolny. Jest również możliwość skorzystania z nieodpłatnej konsultacji.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót