Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła

Data: 30 sierpień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2150

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  - Czwartek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 2. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Domowy Kościół zbiera przed kościołem podpisy w sprawie likwidacji na ul. Krupówki telebimu reklamującego kluby erotyczne.
 3. Serdecznie witamy w naszej Parafii nowego wikariusza Ks. Marcina Borowicza, który przybył do nas z Parafii MB Śnieżnej w Tokarni i życzymy Mu dużo sił i błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej. Witamy również serdecznie nowe siostry: s. Cecylianę -Felicjankę podejmującą posługę zakrystianki; S. Grażynę ze Zgromadzenia Sióstr Pallotynek podejmującą pracę katechetki w Gimnazjum i Liceum im. Balzera oraz w Zespole Szkół Plastycznych im. Kenara i życzymy im wielu łask Bożych w pracy dla dobra naszego Kościoła. Jednocześnie dziękujemy za posługę siostrom, które zostały przeniesione: S. Józefinie - zakrystiance i S. Kseni - katechetce.
 4. W poniedziałek o godz. 12.00 Msza św. w intencji seniorów z okazji XVI powiatowego Dnia Seniora w Zakopanem.
 5. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Mszę św. o godz. 8.00. Spowiedź św. dzisiaj podczas Mszy św., we wtorek od 7.30 oraz w najbliższy czwartek i piątek.
  Szkoła Katolicka im. św. Jana Pawła II będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 10.00.
  Wieczorem Msza św. w intencji POKOJU na świecie z okazji 76 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele codziennie podczas Mszy świętych, a ponadto w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek i w sobotę odwiedzimy naszych chorych z posługą kapłańską.
 8. W niedzielę 13 września - XXIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej Parafii jeśli będą chętni pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 6.00 z Parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii do środy 9 września. Koszt 20 zł.
 9. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 27 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 35 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 10. Również w niedzielę 27 września w Krakowie-Łagiewnikach o godz. 10.00 odprawiona będzie Msza św. beatyfikacyjna Matki Klary Szczęsnej (sercanki). Zgłoszenia na wspólny wyjazd autokarem przyjmują siostry sercanki w domu przy ul. Jana Pawła II 1 lub telefonicznie 18/2012493 do 15 września. Wyjazd o godz. 6.30. Koszt 20 zł.
  Informacje o pielgrzymce do Medjugorie wywieszone są w gablotce.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Helenę Kaczmarczyk z ul. Krupówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót