Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela Zwykła

Data: 23 sierpień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1969

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Środa - Uroczystość NMP Częstochowskiej
  - Czwartek - wspomnienie św. Moniki
  - Piątek - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  - Sobota - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św. oraz od 18.00-19.30. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W środę - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w kościele Najświętszej Rodziny o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. W kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Natomiast w Starym Kościele uroczystość odpustowa! Msze św. o godz. 8.00 i uroczysta suma z procesją o godz. 17.00. Sumę odpustową odprawi i wygłosi kazanie Ks. Prałat Władysław Zązel, proboszcz Parafii w Kamesznicy, były wikariusz Parafii Najśw. Rodziny, kapelan Związku Podhalan.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza w czwartek - 27 sierpnia do Starego Kościoła na Mszę św. o godz. 17.00.
 6. Tradycyjna Pielgrzymka z Zakopanego do Matki Bożej w Lewoczy będzie w ostatnią niedzielę września tj. 27.09.2015r. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 35 zł.
 7. W przyszłą niedzielę 30 sierpnia w kaplicy św. Jana Chrzciciela na Polanie Chochołowskiej o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji członków NSZZ „Solidarność” z okazji 35- lecia, a potem złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt św. Jana Pawła II i spotkanie z Lechem Wałęsą. Szczegóły na wywieszonym plakacie.
  Natomiast w poniedziałek 31 sierpnia br. Starosta Tatrzański oraz przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zapraszają wszystkich seniorów na XVI powiatowy Dzień Seniora, który odbędzie się w Zakopanem. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w naszym Kościele Najśw. Rodziny o godz. 12.00, a potem druga część w namiocie festiwalowym na Równi Krupowej.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Pawła Czech z ul. Łukaszówki
+ Mieczysława Cieciurę z ul. Ks. Józefa Stolarczyka
+ Marka Kozielskiego z ul. Słonecznej
+ Elżbietę Gąsienica-Roj z ul. Droga do Rojów


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót