Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła

Data: 16 sierpień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1588

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla
  - Poniedziałek - święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
  - Czwartek - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  - Piątek - wspomnienie św. Piusa X, papieża
  - Sobota - wspomnienie NMP Królowej
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i do adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w godz. 9.00 do 19.00. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św. oraz od 18.00-19.30. Dzisiaj Nieszpory o godz. 18.30.
  Dzisiaj przed kościołem wspólnota rodzin z Kręgów Domowego Kościoła zbiera podpisy pod apelem do władz miasta w sprawie likwidacji na ul. Krupówki telebimu reklamującego kluby erotyczne.
 3. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec do siedmiu boleści, a potem Eucharystia.
 4. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Także w środę 19 sierpnia wyrusza tradycyjna Pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego.
 5. W czwartek zapraszamy szczególnie młodzież do włączenia się w sztafetę modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Czuwanie rozpocznie się o godz. 17.00, a zakończy uroczystą Eucharystią o godz. 19.00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 7. W sobotę 22 sierpnia nasza Wspólnota Parafialna wraz z całym dekanatem Zakopiańskim została zaproszona do uczestnictwa w uroczystościach w centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św., a później procesja różańcowa światła. Wyjazd autokaru z parkingu przy Łukaszówkach o godz. 13.30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Józefę Dawidek z ul. Weteranów Wojny


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót