Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła

Data: 9 sierpień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2137

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  - Poniedziałek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  - Wtorek - wspomnienie św. Klary, dziewicy
  - Czwartek - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  - Piątek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  - Sobota - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace konserwacyjne elewacji naszego Kościoła.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  Także w tym dniu po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpi Imrich Szabo - organy. Początek koncertu o godz. 20.00.
 4. W czwartek nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.00 Msza św. o św. Janie Pawle II , o 19.30 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 5. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.
  W Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Szczegółowy plan uroczystości wywieszony jest w gablocie.
 6. W dniach 14-15 sierpnia 2015r będziemy przeżywać w Zakopanem Ewangelizację pod hasłem „Uzdrowieni w Chrystusie”. Wszystkie spotkania odbędą się w naszym Kościele Najświętszej Rodziny i rozpoczną się Mszą św. o godz. 19.00 z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, którą poprowadzi egzorcysta ks. dr Przemysław Sawa. Program wywieszony jest w gablocie. Są wolne plakaty, dlatego prosimy chętnych o zabranie ich z zakrystii i wywieszenie w zaprzyjaźnionych pensjonatach czy na klatkach swoich bloków. Serdecznie zapraszamy Zakopiańczyków jak i wszystkich gości przebywających pod Tatrami.
 7. W sobotę 22 sierpnia nasza Wspólnota Parafialna wraz z całym dekanatem Zakopiańskim została zaproszona do uczestnictwa w uroczystościach w centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się ” w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św., a później procesja różańcowa światła. Wyjazd autokaru z parkingu przy Łukaszówkach o godz. 13.30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jolantę Żerebiecką z ul. Słonecznej
+ Józefa Hazę z ul. Za Strugiem
+ Jerzego Nitoń z ul. Droga do Rojów


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót