Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

Data: 2 sierpień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2198

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  - Czwartek - święto Przemienienia Pańskiego
  - Piątek - wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego,
  - Sobota - wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  - Niedziela - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.00.
  Dzisiaj Nieszpory Eucharystyczne o godz. 18.30.
  W dniu dzisiejszym S. Józefina (Felicjanka) posługująca w zakrystii składa śluby wieczyste oddając się na wyłączną służbę Bogu. Polećmy Ją Bogu w naszej modlitwie.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  Także w tym dniu po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpią; Mario Ciferri - organy oraz Warszawski Duet akordeonowy w składzie: Piotr Kopietz i Jacek Małachowski. Początek koncertu o godz. 20.00.
 4. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. jak w każdy dzień oraz wieczorem nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele codziennie rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 18.00 do 19.30, a ponadto w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  Taca w niedzielę 9 sierpnia br. przeznaczona będzie na prace konserwacyjne elewacji naszego Kościoła, strona północna.
 7. W dniach 14-15 sierpnia 2015r będziemy przeżywać w Zakopanem Ewangelizację pod hasłem „Uzdrowieni w Chrystusie”. Wszystkie spotkania odbędą się w naszym Kościele Najświętszej Rodziny i rozpoczną się Mszą św. o godz. 19.00 z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, którą poprowadzi egzorcysta ks. dr Przemysław Sawa.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Włodzimierza Berezińskiego z ul. Łukaszówki
+ Leszka Bręka z ul. Łukaszówki
+ Kazimierę Kossek z os. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót