Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła

Data: 19 lipiec 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1783

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  - Poniedziałek - wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  - Środa - wspomnienie św. Marii Magdaleny
  - Czwartek - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  - Piątek - wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  - Sobota - święto św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców
  - Niedziela - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.00. Codziennie także okazja do spowiedzi podczas mszy świętych oraz od 18.00- 19.30. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  Dzisiaj po Komunii św. P. Joanna Jurkiewicz da świadectwo o św. Janie Pawle II oraz zaprosi do kupna książki „ Zwiastunowi z Gór”, której jest autorką.
 3. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 oraz o godz. 20.00 kolejny koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2015. Tym razem na organach zagra Hana Bartošova z Czech. Wstęp wolny.
 5. 34 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki w czwartek 23 lipca o godz. 8.00. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini na Bachledówce.
 6. W sobotę po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. W niedzielę na Mszach św. będziemy modlić się w intencji babć i dziadków z okazji ich święta.
 7. W przyszłą niedzielę 26 lipca o godz. 11.00 zostanie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji Policjantów i ich rodzin oraz poświęcenie nowego sztandaru. W związku z tym prosimy, aby miejsca w kościele jak i na parkingu parafialnym pozostawić dla zaproszonych gości lub przyjść na Mszę św. o innej godzinie. Po Mszy św. około godz. 12.00 będzie przemarsz w asyście kompani honorowej i orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej na Plac Niepodległości, gdzie odbędzie się druga część uroczystości.
  Także w niedzielę 26 lipca br. parafialna Schola Stokrotki będzie koncertować na Mszach św. o godz. 8.00, 9.30 i 12.30 oraz zbierać ofiary na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego nad Morze. Również zaproszą nas na kiermasz książki: „Dobre książki za grosze”.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Stanisława Gąsienicę z os. Kasprusie
+ Henryka Gałczyka z ul. Na Wilcznik


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót