Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła

Data: 12 lipiec 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1821

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  - Poniedziałek - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  - Środa - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  - Czwartek - wspomnienie NMP z Góry Karmel, (NMP Szkaplerznej)
  - Sobota - wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.00. Codziennie także okazja do spowiedzi podczas Mszy świętych oraz od 18.00- 19.30.
  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace konserwatorskie elewacji naszego kościoła.
 3. W poniedziałek kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.30 Różaniec, a po różańcu procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  Także w tym dniu przy Starym Kościele we wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta - patronów kaplicy na Pęksowym Brzyzku będzie w niej odprawiona Msza św. o godz. 8.00.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W środę - 15 lipca kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. W naszym kościele Najświętszej Rodziny wystąpią: Maciej Banek na organach i Schola gregoriańska Katedry Wawelskiej pod kierownictwem Marcina Wasilewskiego - Kruka. Początek koncertu o godz. 20.00.
 6. Siostry Karmelitanki Bose przy ul. Kościelnej 8 serdecznie zapraszają w czwartek 16 lipca na Uroczystość Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel. Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.
 7. 34 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę wyruszy z Bachledówki 22 lipca o godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmują Ojcowie Paulini na Bachledówce.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. promocja książki poświęconej św. Janowi Pawłowi II „ Zwiastunowi z Gór”.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Władysława Stępień z ul. Za Strugiem


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót