Ogłoszenia parafialne

XIII Niedziela zwykła

Data: 28 czerwiec 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1869

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
  - Piątek - święto św. Tomasza, Apostoła
  - Sobota - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.00.
 3. W poniedziałek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00 oraz po południu o 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00.
 4. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych połączone z procesją wokół kościoła. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek wieczorem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele codziennie rano podczas Mszy świętych i po południu od godz. 18.00 do 19.30, a ponadto w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 6. W przyszłą niedzielę 5 lipca br. w Starym Kościele o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w oprawie góralskiej.
 7. W środę 1 lipca kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zaprasza naszą wspólnotę parafialną na nocne czuwanie. Chętnych na wyjazd do Łagiewnik prosimy o zapisywanie się w zakrystii do poniedziałku włącznie. Wyjazd o godz. 20.00
 8. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz dwuletniego Antosia, który urodził się z wadą serca. Istnieje możliwość, aby za miesiąc przeszedł w Niemczech operację wstawienia rozrusznika, na którą potrzeba 90 tys. zł. Prosimy o wsparcie tej akcji.
 9. Światowe Dni Młodzieży to spotkanie, które nie istniałoby bez wolontariuszy. Dlatego w najbliższych tygodniach odbędą się zapisy na wolontariat. Szczegóły na wywieszonym plakacie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Ewę Hubicką z Al. 3-go Maja
+ Władysławę Boczoń z ul. Kasprusie
+ Irenę Olszewską z ul. Nowotarskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót