Ogłoszenia parafialne

X Niedziela Zwykła

Data: 7 czerwiec 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1959

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  - Środa - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
  - Czwartek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  - Piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  - Sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny oraz wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30, a do czwartku połączone z procesją wokół kościoła. Dzisiaj po Mszach św. zapraszamy do Sali Teatralnej na wystawę pt. „Matki mężne czy szalone”. Świadectwo i zaproszenie wygłosi kustosz wystawy P. Marta Dzbeńska-Karpińska.
 3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławienie dzieci. We czwartek Msza św. wotywna o świętym Janie Pawle II o godz. 19.00, a po niej możliwość ucałowania relikwii.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 Msza św. O godz. 19.45 Różaniec z rozważaniami, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec odpowiednio zabezpieczonych przed kapaniem. Natomiast w Starym Kościele będzie odprawiona Msza św. o godz. 11.00 w int. Kazimierza Przerwy Tetmajera z okazji 150 rocznicy urodzin i 75 rocznicę śm.
  Szkoła Katolicka im. św. Jana Pawła II w Zakopanem zaprasza na IV Festyn Rodzinny „Babciu, dziadku, mamo, tato trzymajmy się razem!”. Festyn 13 czerwca w godzinach 10-15 przy szkole.
  Także Odnowa w Duchu św. i Parafia św. Katarzyny w Nowym Targu zapraszają na uwielbienie Boga „Jezus na lodowisku” w sobotę 13 czerwca od godz. 9.00. Szczegóły na plakacie.
 7. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki do Włoch będzie odprawiona w naszym kościele w niedzielę 14 czerwca rano o godz. 3.30.
  W przyszłą niedzielę wspólnota „Młodego Misjonarza” zaprasza na spektakl „Którędy do Nieba?”. Spektakl odbędzie się w Sali Teatralnej o godz. 16.00.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Annę Trojańską z ul. Cichej Wody


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót