Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Data: 31 maj 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2346

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Justyna, męczennika (Dzień Dziecka)
  - Środa - wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  - Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
  - Piątek - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe z procesją, a od poniedziałku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa odprawiane codziennie o godz. 18.30. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dzieci ze świetlicy parafialnej zapraszają na kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym o 18.30.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana o godz. 9.00 w kościele św. Krzyża, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Zamoyskiego i Krupówki do naszego kościoła Najświętszej Rodziny. Tematem tegorocznych ołtarzy jest Rok Życia Konsekrowanego. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji, jak również o zamknięcie na czas przejścia sklepów, barów i restauracji. Niech to będzie nasze wspólne świadectwo wiary i prośba o Boże błogosławieństwo.
  W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30.
  W Boże Ciało ze względu na procesję Mszy św. o godz. 11.00 nie będzie. W kaplicy na Gubałówce w Boże Ciało Msza św. o godz. 11.30 i po niej procesja. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym.
  Spowiedź św. przed Bożym Ciałem oraz już na Pierwszy Piątek będzie w środę od godz. 16.00. Bardzo prosimy o przyjście do spowiedzi zwłaszcza z dziećmi pierwszo-komunijnymi w środę, ponieważ w piątek 5 czerwca będą uroczystości na Wielkiej Krokwi.
  Próba sypania kwiatów dla dzieci będzie w środę o godz. 18.00.
 5. Burmistrz Miasta Zakopane, Proboszczowie Parafii Zakopiańskich oraz Dyrektor COS-u w Zakopanem serdecznie zapraszają wszystkich na Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Bpa Grzegorza Rysia w intencji mieszkańców oraz na uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy św. Jana Pawła II wykonanej przez P. Marka Szalę w dniu 5 czerwca 2015r. (piątek) o godz. 18.00 pod Wielką Krokwią. Z okazji tej uroczystości w 18 rocznicę pobytu Ojca św. Jana Pawła II w Zakopanem oraz z racji Oktawy Bożego Ciała, Proboszczowie Parafii Zakopiańskich udzielają w tym dniu dyspensy od pokarmów mięsnych dla mieszkańców i wszystkich turystów na terenie Miasta Zakopane.
 6. W sobotę 6 czerwca br. wyrusza XVIII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2015” Zakopane- Ludźmierz. Rozpoczęcie o godz. 7.00 nabożeństwem w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. O godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana na zakończenie pielgrzymki w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 5zł od uczestnika na ubezpieczenie i znaczek identyfikacyjny.
  Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek rano. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Irenę Garlacz z ul. Ks. Stolarczyka
+ Barbarę Kraczkiewicz z ul. Orkana


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót