Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Data: 24 maj 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1910

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  - Poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  - Wtorek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  - Czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  - Piątek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  - Niedziela - uroczystość Najświętszej Trójcy
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj nasza Schola Stokrotki będzie koncertować po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.
 3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 17.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00, a w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Także w tym dniu Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła o godz. 17.00
 6. XVIII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2015” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu odbędzie się 6 czerwca br. pod hasłem „Jam jest Pan, Bóg twój…?” Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Identyfikator Pielgrzyma jest zarazem ubezpieczeniem od Nieszczęśliwych Wypadków.
 7. Informujemy iż 5 czerwca br. w 18 rocznicę odprawienia Mszy św. na Wielkiej Krokwi przez św. Jana Pawła II będzie odsłonięcie i poświęcenie nowej tablicy upamiętniającej tamto wydarzenie. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. koncelebrowaną o godz. 18.00 przy skoczni, następnie poświęcenie tablicy wykonanej przez artystę P. Marka Szalę (tego, który wykonał ołtarz papieski), a następnie koncert okolicznościowy. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców Zakopanego jak i gości.
 8. W przyszłą niedzielę 31 maja br. dzieci ze świetlicy parafialnej zapraszają na kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego.
  Zbiórka z ubiegłej niedzieli dla poszkodowanych w Nepalu wyniosła 7850 zł. „Bóg zapłać”


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Edwarda Miranowskiego z Placu Niepodległości


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót