Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Data: 17 maj 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1837

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Piątek - wspomnienie Św. Rity, zakonnicy
  - Niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja Fatimska.
 3. We wtorek wieczorem spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
 4. W czwartek pielgrzymka parafialna do Częstochowy i do Gidel. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc.Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 6.00.
 5. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele na Mszy św. o godz. 10.00 będzie odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Ks. Wiśniowskiemu, wieloletniemu katechecie w LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem. Do wzięcia udziału w uroczystościach zapraszamy zwłaszcza Absolwentów i młodzież.
  W niedzielę 24 maja schola Stokrotki zaprasza ma koncert, który odbędzie się w kościele Najśw. Rodziny po mszach św. o godz. 9.30 i 11.00. Sakrament Chrztu św. będzie udzielany na Mszy św. o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00.
 6. W dniach 21 - 24 maja 2015r. już po raz 10 odbędzie się Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej - Zakopane 2015 „ Szukałem Was…” W ramach spotkań w naszym kościele w piątek będzie sprawowana Msza św. o godz. 9.00, zaś o godz. 18.00 w Zakopiańskim Centrum Edukacji, ul. Kasprusie 35a odbędzie się koncert Magdy Anioł. Wstęp wolny. Szczegółowy program festiwalu wywieszony jest w gablocie, prosimy o zapoznanie się z nim.
 7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016r. Natomiast przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w Nepalu.
 8. Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem informuje o wolnych miejscach do klasy I i wyższych na rok szkolny 2015/2016. Szkoła zapewnia wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych; wysoki poziom nauczania; 5 godzin tygodniowo języka angielskiego; bogatą ofertę zajęć dodatkowych; bezpieczeństwo z „kartą szkolną” i opiekę świetlicy.
 9. Informujemy iż XVIII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2015” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu odbędzie się 6 czerwca br. pod hasłem „Jam jest Pan, Bóg twój...?”


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ S. Henrykę Jankowską z klasztoru przy ul. Regle


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót