Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna

Data: 4 maj 2015, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1932

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - Święto św. Floriana, męczennika
  - Wtorek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  - Środa - Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
  - Piątek - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy z nabożeństwem majowym o godz. 18.30.
 4. W piątek - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. Jest to dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, naszego Metropolity. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Serdecznie zachęcamy do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w niedzielę 10 maja o godz. 9.00.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii św. W sobotę 9 maja dzieci wraz z rodzicami przyjdą na nabożeństwo pokutne o godz. 9.00, a następnie przystąpią do spowiedzi św.. Módlmy się w intencji tych dzieci i ich rodzin o głębokie przeżycie uroczystości i wytrwanie w miłości przy Chrystusie.
  Także w niedzielę 10 maja na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 8 maja o godz. 18.00. Składka w drugą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na kontynuację prac konserwatorskich ściany północnej naszego Kościoła. Na ten rok 2015 Parafia nasza otrzymała dotację celową od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie w wysokości 180 000,-zł na pokrycie części kosztów. Pozostałą kwotę w wysokości 267.000,-zł ma dołożyć parafia.
  "Bóg zapłać" za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę w ramach akcji „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Ofiara wyniosła 4622 zł.
  * /Apel Ks. Kardynała o pomoc dla dotkniętych trzęsieniem ziemi w Nepalu/
  Odpowiadając na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność, w niedzielę 17 maja br. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w Nepalu.
 6. 16 maja br. odbędzie się druga Dekanalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 7.00 z klasztoru OO. Bernardynów na Bystrem. W programie: o godz. 9.00 Msza św., o 10.30 Dróżki Pana Jezusa. Zapisy u O. Andrzeja. Szczegóły na wywieszonym plakacie.
  Parafia Miłosierdzia Bożego Zakopane-Chramcówki organizuje pielgrzymkę na Litwę w dniach 12-16 czerwca 2015r. Koszt 700,00zł. Szczegóły na plakacie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Siostrę Karmelitankę Agnieszkę Wądołowską z ul. Kościelnej
+ Janusza Karskiego z ul. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót