Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna

Data: 26 kwiecień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1996

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Środa - święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  - Piątek - wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika
  - Sobota - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski
 2. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem „Wyjście, fundamentalne doświadczenie powołania”. Módlmy się o dobre i święte powołania zwłaszcza z naszej parafii, wspierajmy modlitwą kleryka trzeciego roku Bartka oraz siostrę Amadeę Serafitkę.
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek 1-a rocznica Kanonizacji Św. Jana Pawła II. Zakopiańskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół zaprasza w tym dniu do sali kina Sokół o godz. 18.30 na koncert „Siła Miłości” poświęcony pamięci ofiar obozu Ravensbrück. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Wanda Półtawska- więźniarka KL Ravensbrück, przyjaciółka Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława bpa i męczennika.
 5. W czwartek rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci NMP z procesją o godz. 18.30. Zachęcamy wszystkich do przychodzenia na te piękne majowe nabożeństwa zwłaszcza dzieci i młodzież. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła 30 kwietnia o godz. 17.00. Natomiast dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym kościele na rzecz Hospicjum Jezusa Miłosiernego, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi. Prosimy o wsparcie tej akcji.
 6. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00. Z racji świątecznego charakteru tego dnia tj. wspomnienia św. Józefa i dnia wolnego od pracy Ks. Kardynał udziela w archidiecezji krakowskiej dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę.
 7. W sobotę 2 maja br. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski przeniesiona liturgicznie z dnia 3 maja /ponieważ niedziele Wielkanocne nie przyjmują innych świąt/. Msze św. o Matce Bożej odprawimy o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 8.30, 11.00 i 17.00, w Starym Kościele o godz. 8.00. Natomiast Stolica Apostolska zgodziła się na odprawienie jednej Uroczystej Mszy św. o Matce Bożej Królowej Polski i modlitwie w intencji Ojczyzny w związku z 224 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w niedzielę o godz. 11.00, na którą wszystkich zapraszamy. Okolicznościowe kazanie wygłosi O. Azariasz, kustosz Sanktuarium Kalwaryjskiego.
  Natomiast tegorocznych maturzystów zapraszamy na Mszę św. 3 maja o godz. 15.00.
 8. Parafia Miłosierdzia Bożego Chramcówki organizuje pielgrzymkę na Litwę w dniach 12-16 czerwca 2015r. Koszt 700,00zł. Szczegóły na plakacie.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót