Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Data: 12 kwiecień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1911

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Św. Jan Paweł II w Krakowie-Łagiewnikach w 2002r. powiedział: „.. nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. Niech to przesłanie rozchodzi się na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
    Dziś po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje prowadzone w naszym kościele.
  2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek Msza św. wieczorna i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W przyszłą niedzielę 19 kwietnia na stoisku przed kościołem będzie można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt. „Z pastorałem i humorem” oraz film „Z wiarą na głęboką wodę”. Będziemy także gościć autorów książki i filmu, którzy podzielą się swoim świadectwem o tej wyjątkowej postaci kościoła krakowskiego.
  4. Ks. Piotr Chmielecki - sercanin składa serdeczne podziękowanie za wsparcie akcji „srebro na wagę złota” i pomoc bezdomnym rodzinom na Filipinach - ofiarom tajfunu Sendong. Wartość przekazanych kruszców to 5637 zł, co pozwoli na sfinansowanie 1 kosztów wybudowania nowego domu w wiosce Matki Bożej Miłosierdzia.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jana Puto z ul. Słonecznej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót