Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Data: 5 kwiecień 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1966

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, radujemy się, iż Jezus żyje! Wszystkim Parafianom, Gościom, Turystom i Wczasowiczom - życzymy: Niech Zmartwychwstanie Pańskie stanie się dla Was źródłem odrodzenia duchowego, napełni wszystkich pokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu wszelkich trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech Radosna Nowina o zwycięstwie Jezusa Chrystusa rozbrzmiewa w Waszych sercach, abyście byli świadkami Zmartwychwstania Pana.
  Nieszpory Wielkanocne o godz. 18.30
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy w porządku niedzielnym. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W piątek 10 kwietnia przypada 5 rocznica Katastrofy Smoleńskiej i 75 rocznica zbrodni Katyńskiej, w której z rąk sowieckich zginęło tysiące polskich wojskowych. Dlatego wieczorem o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji pomordowanych ofiar.
  W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Przyszła niedziela - to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Główne Msze św. są o godz. 10; 12; 16.30.
  W Święto Miłosierdzia Bożego uroczystości odpustowe w Parafiach: Zakopane - Cyrhla (suma o godz. 11.30) i Zakopane - Chramcówki (o godz. 12.30).
  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 10 kwietnia br. o godz. 18.00.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jana Bachledę-Żarskiego z ul. Ks. Stolarczyka
+ Jana Grabka z ul. Słonecznej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót