Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

Data: 22 marzec 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2785

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Środa - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
 2. Serdecznie witamy w naszej Parafii ks. Piotra Chmieleckiego - Sercanina, który będzie głosił nauki rekolekcyjne. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św. i na nabożeństwie Gorzkich Żali, natomiast w poniedziałek, wtorek i w środę nauki rekolekcyjne na Mszy św. o godz. 6.30, 8.30 i 19.00. Ponadto w poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie i przebaczenie o godz. 20.00. Informujemy, że w dniach rekolekcji Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie! W środę dzień spowiedzi od 6.30 - 12.00; 16.00-17.30; 18.00-20.00. Znajdźmy czas i weźmy wszyscy udział w rekolekcjach i w spowiedzi św.
  Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 3. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień przeżywany jest także jako Dzień Świętości Życia, dlatego na Mszy św. o godz. 19.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, do której serdecznie zachęcamy. Deklaracje wyłożone są na półce z prasą katolicką, proszę je zabrać, wypełnić i tylko sam odcinek przynieść w środę na Mszę św. Modlitwy o duchową adopcję zakończymy w wigilię uroczystości Bożego Narodzenia.
 4. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek - 26 marca o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
 6. W sobotę 28 marca br. Ks. Biskup Jan Szkodoń udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży na Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji kandydatów. Triduum przed bierzmowaniem od środy do piątku o godz. 17.00.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją będzie na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00, wtedy zgromadzimy się przed kościołem. Przypominamy o konkursie na najpiękniejszą palmę wykonaną własnoręcznie, nie wyższą niż 3 metry.
  Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w kościele Najśw. Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału.
 8. W wielki poniedziałek tj. 30 marca br. pójdziemy do chorych z posługą sakramentalną na Święta Wielkanocne. Zgłoszenia w kancelarii lub w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 9. Przed kościołem rozprowadzane są Baranki Caritas-u.
  Siostry Karmelitanki Bose z ulicy Kościelnej, serdecznie zapraszają w sobotę 28 marca, do współuczestnictwa w uroczystej Eucharystii o godz. 7.30 w kaplicy Sióstr, z okazji dnia Jubileuszu 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa. Przewodniczy O. Tadeusz Florek, prowincjał Karmelitów Bosych.
 10. W biuletynie „Echa spod Giewontu” zamieszczony jest List proboszczów Zakopiańskich Parafii skierowany do Radnych Gminy i Miasta Zakopane w sprawie sprzeciwu rozszerzania punktów sprzedaży alkoholu. Za tydzień zmiana czasu z zimowego na letni.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót