Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła

Data: 11 wrzesień 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2682

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - we wtorek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła
  - w środę - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  - w czwartek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej
  - w piątek - wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża, i Cypriana bpa
  - w niedzielę - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży
 2. Dzisiaj w modlitwie łączymy się z pielgrzymami przebywającymi w Kalwarii Zebrzydowskiej na XIX Pielgrzymce Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na wykonanie ogrzewania w naszym kościele.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30, a w piątek Koronka i Msza św. wieczorna o Miłosierdziu Bożym.
 4. Tradycyjnie przed Świętem św. Stanisława Kostki zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w Triduum: w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18:30. Młodzież z klas I gimnazjalnych przyjdzie w czwartek, klasy II, zapraszamy w piątek, a trzecie w sobotę. Dla młodzieży gimnazjalnej jest to rozpoczęcie przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
 5. W rocznicę napaści sowieckiej - 17 września o godz. 13:00 w Starym Kościele będzie odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków, ofiar Katynia i innych miejsc kaźni. Serdecznie zapraszamy. Także w tę sobotę zapraszamy na Mszę św. wieczorną w intencji Ks. Infułata Stanisława Olszówki z okazji imienin.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców przy naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów w niedzielę 18 września b.r. na Mszę św. o godz. 17:00, a potem na spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym, które poprowadzi O. Maciej Konenc - Jezuita.
 7. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 25 września. Wyjazd o godz. 9:00. Koszt 30 zł.
 8. Ks. Prałat Stanisław Szyszka, proboszcz parafii Świętego Krzyża zaprasza na sumę odpustową 11 września br. o godz. 12:00; 13 września na Mszę św. o uzdrowienia i uwolnienia o godz. 18:00, a 14 września na pielgrzymkę na Giewont, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 9:00.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Ignacego Piwowarczyka z ul. Kamockiego
2. + Władysława Tucznio
3. + Adama Rusek z ul. Strążyskiej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ..."

Ks. Bogusław Filipiak
proboszcz

powrót