Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

Data: 22 luty 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2295

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Wtorek - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się".
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a potem Msza św. zbiorowa w intencjach wspólnych za żywych i zmarłych z naszych rodzin.
 4. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek - 26 lutego o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Parafialnego.
 5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
 6. Organizatorzy obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" zapraszają wszystkich w niedzielę 1 marca 2015r. na Mszę św. o godz. 11.00 w Kościele Najświętszej Rodziny. Po Mszy św. przemarsz pod Pomnik "Żołnierzy Wyklętych" do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdzie odbędzie się Apel poległych, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i wspólna modlitwa.
  Także w przyszłą niedzielę przypada 26 rocznica śmierci Ks. Władysława Curzydło wieloletniego proboszcza naszej parafii. Wieczorem o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. o szczęśliwość wieczną. Serdecznie zapraszamy.
 7. Informujemy iż Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci i młodzieży będą od czwartej niedzieli wielkiego postu tj. 15 marca, natomiast dla dorosłych od piątej niedzieli tj. 22 marca.
 8. Prasa katolicka wyłożona jest na półce za ostatnią ławką w nawie głównej.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Mieczysława Styrczulę z ul. Krupówki
+ Stanisławę Czarnota z ul. Bogdańskiego
+ Bogumiłę Niechciałkowską z ul. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót