Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela zwykła

Data: 15 luty 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2427

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie bł. Michała Sopoćko, prezbitera
  - Środa - Popielec
  - Piątek - wspomnienie bł. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
  Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo jako przeproszenie za grzechy i przygotowanie do godnego przeżywania wielkiego postu i świąt wielkanocnych. Wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w poniedziałek i wtorek Adoracja od godz. 9.00 do 19.00. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie adoracyjnej.
  Dzisiaj rozpoczyna się 48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Abstynencja dzieci troską rodziny, kościoła i narodu”.
 3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św.
 4. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Początek tradycyjnie ogłoszą dzwony naszego kościoła o północy. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu i w piątki całego roku katolicy nie organizują zabaw i nie biorą w nich udziału. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od 18 roku życia do ukończenia 60 lat, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia aż do śmierci, we wszystkie piątki i w Środę Popielcową. Posypanie głów popiołem będzie w środę podczas każdej Mszy św. tj. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00, w Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Kuchnię Świętego Brata Alberta.
  W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W niedziele Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 14.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!
 6. W piątek wieczorna Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 20 lutego br. o godz. 18.00.
 8. Organizatorzy zapraszają na niezwykłą wystawę zorganizowaną i pokazaną po raz pierwszy w Rzymie w związku z kanonizacją papieży Jana XXIII i Jana Pawła II pt. „Od Soboru do Kanonizacji”. Otwarcie wystawy w Dworcu Tatrzańskim 18 lutego, a potrwa do 10 kwietnia.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Bronisławę Walczak-Wójciak z ul. Skibówki
+ Jacka Biernacik z ul. Za Strugiem
+ Jacka Gładyszek z ul. Krupówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót