Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Zwykła

Data: 8 luty 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1841

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  - Środa - wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes
  - Sobota - święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
  Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30.
 3. W środę we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy po raz XXII Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i osoby w starszym wieku zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Od godz. 11.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Prosimy rodziny jak i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu do kościoła chorych i starszych. Do Sakramentu Namaszczenia mogą przystąpić także osoby, które czują się dziś dobrze, ale są już po siedemdziesiątce.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek Msza św. wotywna o świętym Janie Pawle II o godz. 19.00, a po niej możliwość ucałowania relikwiarza papieża.
 5. Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz Marszałek Województwa Małopolskiego zapraszają 8 lutego (niedziela) do Kościoła św. Krzyża w Zakopanem na wyjątkowy koncert upamiętniający śmierć wielkiego kompozytora: „Mieczysław Karłowicz in memoriam”. Wystąpią: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Jean-Luc Tingaud oraz skrzypek Janusz Wawrowski. Koncert poprzedzi o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą za tych, co w górach pozostali i tych, którzy z narażeniem życia zdążają im na ratunek.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót