Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Zwykła

Data: 1 luty 2015, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2148

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - Święto Ofiarowania Pańskiego
  - Wtorek - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika
  - Czwartek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  - Piątek - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najśw. Sakramentu. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 o Boże błogosławieństwo w rodzinach, które odwiedziliśmy po kolędzie. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30
 3. W poniedziałek święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, a na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy świece dzieciom z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą i ofiarami na tacę będziemy wspierać tych wszystkich, którzy pociągnięci ku większej doskonałości kroczą drogą rad ewangelicznych, a zwłaszcza nasze Siostry Karmelitanki przy ul. Kościelnej.
  Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek na Mszę św. o godz. 19.00 i później na spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 6 lutego br. o godz. 18.00.
  Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. W minionym tygodniu został zamontowany i uruchomiony mały dzwon na wieży kaplicy cmentarnej przy ul. Nowotarskiej. Jego dźwięk będzie odprowadzał naszych bliskich zmarłych.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jerzego Polinkiewicza z ul. Nowotarskiej
+ Bogdana Maciołek z ul. Kościeliskiej

powrót