Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła

Data: 5 wrzesień 2011, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 2485

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - w czwartek - święto Narodzenia NMP,
  - w piątek - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
 2. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18:30. Rozpoczął się już nowy rok szkolny, dlatego przypominamy i zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 9:30, natomiast młodzież ma swoją Mszę św. o godz. 19:00
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30
 4. W najbliższą sobotę 10 września odbędą się pierwsze spotkania powakacyjne:
  - Kandydaci na ministrantów oraz Służba Liturgiczna Ołtarza o godz. 10.00
  - Koło Misyjne (w drugą sobotę) o godz. 10:00
  - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich rozpocznie spotkanie Mszą św. w kościele o godz. 16.00, a później omówienie spraw organizacyjnych w sali katechetycznej
 5. W przyszłą niedzielę 11 września Msza św. chrzcielna o godz. 12:30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie teraz w piątek (zmiana z soboty) o godz. 18:00 w Domu Parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę 11 września - XIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Droga krzyżowa o godz. 9:00 a Msza św. o 11:00. Z naszej Parafii pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 6:30. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do czwartku w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 25 września. Wyjazd o godz. 9:00. Koszt 30 zł.
 8. Odpust w kościele Św. Krzyża w niedzielę 11 września. Suma o godz. 12:00
 9. W ubiegłym tygodniu zostało wykonane nowe nagłośnienie w kościele i wokół kościoła. Jak można zauważyć także zmieniliśmy ułożenie dotychczasowych ławek i krzeseł, aby uzyskać więcej miejsc do siedzenia, byśmy mogli zamówić nowe ławki w miejsce krzeseł. Najbliższe prace w kościele to wykonanie ogrzewania nadmuchowo-wentylacyjnego jeszcze przed grudniem br. W związku z prowadzonymi pracami są także i wydatki, dlatego składka w drugie niedziele miesiąca przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. Można także wpłacać ofiary na konto parafialne, aby odpisać sobie od podatku. Przekazy z numerem konta parafialnego wyłożone są na stoliku przy kaplicy adoracji. Także na tym stoliku wyłożone są nowe foldery o naszym kościele i cmentarzu na Pękowym Brzyzku z myślą o turystach.
 10. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy ofiarami i darami wspierają Kuchnię św. Brata Alberta.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jacka Sochackiego z ul. Orkana

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: "Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..."


Ks. Bogusław Filipiak,
proboszcz

powrót