Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu

Data: 21 grudzień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2578

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Czwartek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  - Piątek - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
  - Sobota - święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  - Niedziela - święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
 2. Dzisiaj na wszystkich Mszach świętych głoszone są nauki rekolekcyjne, natomiast w poniedziałek i wtorek /22-23.XII. 2014r./ na Mszy św. o godz. 6.00; 8.30 i 19.00. Spowiedź będzie we wtorek 23 grudnia br. od godz. 6.00-12.00; 15.00-17.00 i 17.30-19.30. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach, jak i do skorzystania ze spowiedzi św.
  W poniedziałek 22 grudnia pójdziemy do chorych z posługą kapłańską. Chodzi o chorych, do których nie chodzimy z okazji pierwszego piątku. Zgłoszenia dzisiaj w zakrystii.
 3. W środę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W kościele Najśw. Rodziny nie będzie Mszy św. o godz. 19.00, a zakończenie rorat będzie na Mszy św. o godz. 6.00. Po roratach będzie można zabrać do domu Betlejemskie światło pokoju. W tym dniu Spowiedź św. do godz. 11.00.
  Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie fragmentu z Ewangelii Łukasza o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd. O godz. 23.30 modlitewne czuwanie. O godz. 24.00 Pasterka zarówno w kościele Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele MB Częstochowskiej oraz w kaplicy na Gubałówce. Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
 4. W czwartek - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie jak i w drugi dzień świąt taki jak w każdą niedzielę.
 5. W piątek w święto św. Szczepana na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet JPII w Krakowie. Na ten dzień biskupi udzielili dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. W przyszłą niedzielę (tj. 28.XII) nasza parafia będzie przeżywała Uroczystość odpustową ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J. Eksc. Ksiądz Biskup Jan Zając. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 7. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Także młodzież z KSM-u rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 8. Od poniedziałku 29 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy do 4 stycznia 2015r. umieszczony jest w gablotce i w biuletynie "Echa spod Giewontu".
 9. Grupa Teatralna z Gimnazjum i Liceum im. Oswalda Balzera działająca przy naszej Parafii, zaprasza dzisiaj na przedstawienie pt. "Jasełka na strychu". Spektakl o godz. 16.00.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej zaprasza młodzież męską szkół średnich, maturzystów i studentów na Rekolekcje dla maturzystów i nie tylko, które odbędą się w dniach od 27 do 30 grudnia br. w budynku seminaryjnym przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie seminarium oraz na wywieszonym plakacie.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót