Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła

Data: 28 sierpień 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2676

 1. Kalendarz liturgiczny:- w poniedziałek - wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
  - w czwartek - wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  - w sobotę - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża doktora Kościoła
  - w niedzielę - wspomnienie bł. Marii Stelli i Towarzyszek, dziewic i męczennic
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9:30 do 19:00. W tym tygodniu we wtorek i w środę nie będzie Adoracji ze względu na prace nagłośnieniowe w naszym kościele. Natomiast kościół będzie otwarty.
 3. Dzisiaj o 15.00 Msza św. z okazji 31 r. Niezależnego Związku Zawodowego "Solidarność". Nieszpory niedzielne o godz. 16:30.
 4. Serdecznie witamy w naszej Parafii nowego księdza wikariusza Janusza Korbel i życzymy Mu dużo sił i błogosławieństwa Bożego w owocnej pracy.
 5. W najbliższą środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30 (zmiana z czwartku!)
 6. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w czwartek 1.IX o godz. 8:00. Spowiedź św. na rozpoczęcie będzie w czwartek i w piątek od godz. 16:00 - 19:30
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, piątek i w sobotę dodatkowe Msze św. o godz. 17:00. W czwartek o godz. 18:30 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. W sobotę na Mszę św. o 17:00 zapraszamy członków Żywego Różańca; po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne.
 8. W piątek i w sobotę odwiedzimy naszych chorych z Komunią św., dodatkowe zgłoszenia w kancelarii.
 9. W sobotę 3 września 39 Pielgrzymka Służby Liturgicznej, Ruchu Światło Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza św. o godz. 10:00
 10. Informujemy iż od 1 września br. nastąpią pewne zmiany organizacyjne w naszej parafii. Szczegóły wywieszone są w gablocie przy wejściu głównym do kościoła oraz zamieszczone w gazetce parafialnej i w wyłożonych ulotkach.
 11. Tradycyjna pielgrzymka do Lewoczy odbędzie się w niedzielę 25 września. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 9:00. Przy zapisach prosimy przedstawić dowód osobisty (celem ubezpieczenia).

Ks. Bogusław Filipiak
proboszcz

powrót