Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

Data: 7 grudzień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2187

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  - Sobota - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele jest odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00.
  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najśw. Sakramentu.
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. Będzie poświęcenie medalików. W Starym Kościele Msza św. o godz. 8.00, a w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 5. W niedzielę 14 grudnia br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii.
  Informuję iż parafia otrzymała ostateczne pozwolenie na użytkowanie nowego parkingu. Na razie będzie on czynny w niedzielę i święta oraz wieczorem dla korzystających z rorat. Później po zatrudnieniu parkingowego, będą pobierane minimalne opłaty od tych, którzy będą korzystać z parkingu nowego i starego w ciągu dnia nie przebywających w tym czasie na nabożeństwie w kościele czy w biurze kancelaryjnym lub na rehabilitacji w Caritasie, a opłata będzie przeznaczona na dofinansowanie kuchni dla ubogich im. św. Brata Alberta. Prośba do kierowców, aby pozostawiać samochody tylko na wyznaczonych stanowiskach.
 6. Przed kościołem rozprowadzane są świece Caritasu "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Także dzisiaj zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zakopanem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły. Młodzież z naszego KSM-u sprzedaje kartki świąteczne i sianko.
 7. Informujemy iż Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii będą od soboty 20 grudnia do wtorku 23 grudnia 2014r, zaś spowiedź będzie we wtorek 23 grudnia br.
 8. Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza na Mszę św. w dniu 8.12.2014r. o godz. 11.00 w intencji hodowców i właścicieli koni.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej Wspólnoty:
+ Marię Szczyrbuła z ul. Za Strugiem
+ Krzysztofa Patalas z ul. Nowotarskiej
+ Przemysława Trzemkowskiego z ul. Nowotarskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót