Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu

Data: 30 listopad 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1891

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera
  - Środa - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  - czwartek - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  - Sobota - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 17.00.
  Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli w poniedziałek 1 grudnia br. na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
  W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu przypada 1-y czwartek i 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 16.00 - 19.30. W czwartek wieczorem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek w kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 5. Na ołtarzu bocznym św. Andrzeja i św. Antoniego wyłożone są modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Bardzo proszę o zabranie takiej modlitwy i jeśli możliwe o codzienne jej odmawianie.
 6. Przed kościołem rozprowadzane są świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Także dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc parafii na Cyrhli na remont dachu.
 7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Włoch za Kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II w dniach 14-22.06.2015r. Zwiedzimy; Turyn-Asyż-Rzym-Watykan- Monte Cassino-Monte Sant Angelo-San Giovanni Rotundo-Manopello-Loreto-Wenecja. Zapisy w kancelarii wraz z wpłatą zaliczki 300zł. Program wywieszony jest w gablocie.
 8. W niedzielę 7 grudnia 2014r. odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zakopanem. Prezentowane ozdoby cechuje oryginalność, różnorodność i estetyka wykonania. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły.
 9. Zachęcam dorosłych do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów Samorządowych.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jadwigę Wargowską z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót