Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela Zwykła

Data: 9 listopad 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2087

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła
  - Wtorek - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
  - Środa - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  - Czwartek - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  - Niedziela - wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia
 2. Dziś VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; pamiętajmy w codziennych modlitwach o naszych braciach i siostrach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek możemy ocalić chrześcijan w Syrii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w parafii.
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. We wtorek Narodowe Święto Niepodległości. Główne uroczystości w Zakopanem rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, następnie o godz. 13.00 złożenie urny z ziemią z cmentarza w Loreto. O godz. 17.00 nastąpi druga część uroczystości na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej przy Kwaterze Legionistów; modlitwa za poległych, złożenie kwiatów i wieczór poetycki pamięci Legionistów. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. o św. Janie Pawle II o godz. 18.30, a potem możliwość ucałowania relikwii.
 5. W sobotę 15 listopada br. w Starym Kościele o godz. 17.30 odbędą się X Elektroniczne Zaduszki. Szczegóły na plakacie.
 6. Organista Pan Wojciech, od dzisiaj rozpoczyna roznoszenie opłatków do naszych domów i mieszkań. Proszę o życzliwe przyjęcie od Niego poświęconych opłatków. Złożone przy tej okazji dobrowolne ofiary są jedną z form wynagrodzenia jego pracy w naszej parafii Najśw. Rodziny.
 7. Pielęgniarki Stacji Opieki Caritas w Zakopanem zapraszają na bezpłatne badanie cukru dnia 16.11.2014r. w godzinach od 8.00 do 11.00 w budynku Stacji Caritas. Trzeba być na czczo i mieć ze sobą dowód osobisty.
 8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie; także w tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz rocznego Kubusia, który urodził się z poważnymi wadami rozwojowymi prawej rączki i nóżki. Zbiórka pieniędzy przeznaczona jest na kosztowne leczenie za granicą, które ma dać Kubusiowi szansę na normalne życie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Jerzego Kościelniaka z ul. Nowotarskiej
2. + Krystynę Antoniak z os. Kasprusie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót