Ogłoszenia parafialne

XXXI Niedziela Zwykła

Data: 2 listopad 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1950

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych
  - Wtorek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
 2. Dziś Dzień Zaduszny - Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych i wstawia się za tymi, którzy potrzebują naszego modlitewnego wsparcia, by osiągnąć radość Zbawionych. Msze św. w Kościołach w porządku niedzielnym oraz dodatkowo na cmentarzu o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. O godz. 18.30 zapraszamy na różaniec z wypominkami za zmarłych.
  Przypominamy, że do 8.XI. można uzyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 5. W przyszłą niedzielę 9 listopada br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele.
 6. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Włoch za Kanonizację Ojca Świętego JanaPawła II w dniach 14-22.06.2015r. Zwiedzimy; Turyn-Asyż-Rzym-Watykan-Monte Cassino-Monte Sant Angelo-San Giovanni Rotundo-Manopello-Loreto-Wenecja. Cena 1850zł + 75€. Zapisy w kancelarii wraz z wpłatą zaliczki 300zł. Program wywieszony jest w gablocie.
 7. Związek Podhalan Oddział Zakopane oraz Kino Giewont zapraszają na seanse filmu ”Ziemia Maryi”. Film stanowi dokument, w którym reżyser zebrał świadectwa osób, których życie zmieniło się pod wpływem kultu maryjnego. Film będzie można obejrzeć dzisiaj tj. 2 listopada oraz 4 i 6 listopada o godz. 18.20. Bilety na film do nabycia w kinie w promocyjnej cenie.
 8. Wspólnota ‘Młodego Misjonarza’ wyraża wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali jak i nawiedzili bazar misyjny wspierając pomocą finansową dzieci w Kamerunie. Ofiara wyniosła 1898 zł.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Lucynę Kosowską z ul. Nowotarskiej
+ Janinę Pilsyk z ul. Słonecznej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót