Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

Data: 19 październik 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2009

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
  - Poniedziałek - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
  - Wtorek - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  - Środa - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  - Czwartek - wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
  - Niedziela - Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego (Uroczystość)
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Ocalmy chrześcijan w Syrii”. Katolicy we wszystkich krajach modlą się za misje i wspierają je materialnie. Wspólnota Młodego Misjonarza już tradycyjnie zaprasza w przyszłą niedzielę na Bazar Misyjny pod hasłem: „Pomagamy dzieciom w Kamerunie”. Bazar odbędzie się w Sali domu parafialnego po Mszy św. o godz. 9.30 i trwać będzie do godz. 13.30.
  Przed kościołem odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji.
  O godz. 15.00 wyrusza ostatnia w tym roku Procesja Fatimska z Krzeptówek.
  Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
 3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 Różaniec i o 19.00 Msza św.
 4. W środę 22 października br. zapraszamy wszystkich do obchodzenia wspomnienia świętego Jana Pawła II. O godz. 18.30 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą różańcową; o godz. 19.00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem, z oprawą muzyczną kapeli góralskiej Rodziny Lasaków i potem krótki koncert.
 5. W przyszłą niedzielę 26 października br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 6. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Kodnia, Pratulina, Świętej Wody i Sokółki w dniach 7-9 listopada. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 300 zł.
 7. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na stoliku przy kaplicy adoracji. Rozkład Mszy św. odprawianych na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny jest wywieszony w gablocie.
 8. Ofiara do puszek z akcji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosła 6590 zł. Wszystkim ofiarodawcom jak i woluntariuszom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. Parafia na Olczy i Gimnazjum nr 3 zapraszają na obchody 30 rocznicy śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w środę 22 października. Szczegóły na wywieszonym plakacie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Walerię Krzysztofiak z ul. Droga do Daniela


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót