Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła

Data: 5 październik 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2070

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  - Wtorek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
  - Czwartek - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  - Piątek - wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
 2. Dzisiaj procesja różańcowa do pięciu ołtarzy o godz. 15.45. Nie będzie dodatkowego nabożeństwa różańcowego wieczorem, dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. W tygodniu nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00 i dla wszystkich o godz. 18.30.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców w poniedziałek 6 października br. na Mszę św. o godz. 19.00 i na spotkanie formacyjne w sali Domu Parafialnego.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  Składka z drugiej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele natomiast zbiórka do puszek przed kościołem na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w Pielgrzymce do Matki Bożej w Lewoczy. Z Zakopanego pojechało 5 autokarów. Msza św. w intencji Pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 19 października o godz. 12.30.
 7. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki Roczne czytane będą w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00; 11.00; 12.30 lub 15.00, a Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele będzie odprawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00. Natomiast Wypominki Listopadowe połączone z modlitwą różańcową będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 19.00. Karteczki na wypominki wyłożone są przy gazetach.
 8. W sobotę 18 października organizowana jest dekanalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki za zmarłych. Zapisy i szczegóły można uzyskać u o. Andrzeja z Parafii św. Antoniego na Bystrem pod numerem telefonu; 18 201 26 92 lub 604 844 405.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót