Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

Data: 28 wrzesień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2082

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  - Poniedziałek - święto Św. Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała
  - Wtorek - wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  - Środa - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła
  - Czwartek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  - Sobota - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
 2. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W środę 1 października rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.30. Natomiast dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek w kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 5. Młodzież Gimnazjalną z klas drugich zapraszamy w ramach przygotowania do Bierzmowania na Pielgrzymkę na Kalatówki. Zbiórka w Kuźnicach w sobotę 4.X.br. o godz. 10.00.
 6. W pierwszą niedzielę października zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci MB Różańcowej do kaplicy na Gubałówce. Msza św. o godz. 11.30. Natomiast w kościele parafialnym procesja różańcowa do pięciu ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godz. 15.00.[LI][LI]Rodzice, Dziadkowie, Wszyscy ludzie dobrej woli! W Polsce pilnie potrzebna jest ustawa, która zagwarantuje rodzicom możliwość decydowania o tym kiedy, jak i czego jest uczone ich dziecko, ponieważ to rodzice są pierwszymi wychowawcami dziecka. Coraz silniejszy ruch rodziców rozpoczął zbiórkę podpisów pod projektem ustawy „Rodzice chcą mieć wybór”. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję w obronie praw rodziców. Zapraszamy do kontaktu przez stronę internetową; rzecznikrodzicow.pl
 7. „Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów do wzięcia udziału w Obchodach Światowego Dnia Serca, które odbędą się w niedzielę 28 września br. w godzinach 9.30-18.00 na pl. Niepodległości w Zakopanem. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, jak również wykonać badania EKG i Echo serca.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Bronisławę Faron z ul. Kościeliskiej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót