Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła

Data: 7 wrzesień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1968

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  - Wtorek - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  - Piątek - wspomnienie Najśw. Imienia Maryi
  - Sobota - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  - Niedziela - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 2. Dzisiaj w modlitwie łączymy się z pielgrzymami przebywającymi w Kalwarii Zebrzydowskiej na XXII Pielgrzymce Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla pogorzelców z Kotelnicy.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o świętym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.
 5. W sobotę kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.45 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 6. W niedzielę 14 września tradycyjna pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Św. Krzyża w Zakopanem.
  Od przyszłej niedzieli tj. 14 września br. rozpoczynamy Msze św. dla dzieci; przedszkolnych w kaplicy św. Jana Chrzciciela, dzieci szkolnych w głównym kościele. Także na tej Mszy św. o godz. 9.30 pragniemy gościć wszystkie dzieci z klas trzecich /komunijne/ wraz ze swoimi rodzicami. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie 23 września br. o godz. 18.00.
  W niedzielę 14 września na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 7. Zapisy młodzieży do bierzmowania będą w ramach triduum ku czci św. Stanisława Kostki. I tak we wtorek 16 września zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas I, w środę z klas II i w czwartek 18 września z klas III. Wszystkie spotkania rozpoczynają się w Kościele Mszą św. o godz. 17.00.
 8. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 28 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 35 zł.
 9. Taca w niedzielę 14 września br. przeznaczona będzie na prace konserwacyjne elewacji naszego Kościoła.
  Dzisiaj po Mszach św. można wejść na teren nowego parkingu, który wzbudził emocje niektórych sąsiadów i stał się tematem medialnym. Zastanawiam się głośno - /Ks. Proboszcz/, czy jest sens robić cokolwiek w tej parafii, jeśli wszystko musi być medialnie oprotestowane, chociaż wszystko jest zgodne z wydanymi prawomocnymi pozwoleniami i z Prawem budowlanym?!


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót