Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła

Data: 31 sierpień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2160

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  - Środa - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 2. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. Serdecznie witam w naszej Parafii nowe siostry: s. Józefinę Felicjankę podejmującą posługę zakrystianki w Starym Kościele; S. Łucję ze Zgromadzenia Sióstr Pallotynek podejmującą pracę katechetki w Szkole Podstawowej; S. Alicję ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej nową dyrektorkę Szkoły Katolickiej i życzę im wielu łask Bożych w pracy dla dobra naszego Kościoła, jednocześnie dziękuję za posługę siostrom, które zostały przeniesione z naszej parafii; S. Marioli i S. Magdalenie (zakrystiankom), S. Dorocie - katechetce; S. Julicie - katechetce i opiekunce scholi.
 4. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Mszę św. o godz. 8.00. Spowiedź św. dzisiaj podczas Mszy św., jak również w najbliższy czwartek i piątek.
  Szkoła Katolicka będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 11.00.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele codziennie podczas Mszy świętych, a ponadto w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 19.30. W piątek i w sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek i w sobotę odwiedzimy naszych chorych z Komunią św.
 7. W niedzielę 7 września - XXII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej Parafii jeśli będą chętni pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 6.15 z Parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii do czwartku. Koszt 20 zł.
 8. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 28 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 35 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 9. W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dniem 1 września 2014r. wprowadzono obowiązek zgłoszenia dziecka na katechezę w szkole. Oświadczenia dla ucznia pełnoletniego i dla rodziców dziecka są umieszczone w Echa spod Giewontu oraz wyłożone na półce z prasą katolicką.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla pogorzelców z Kotelnicy P. Annie Bachleda.
  Informacje dotyczące bezpłatnych badań TARCZYCY oraz naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych wywieszone są w gablocie.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Andrzeja Rzepiela z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót