Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela Zwykła

Data: 24 sierpień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2093

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek - Uroczystość NMP Częstochowskiej
  - Środa - wspomnienie św. Moniki
  - Czwartek - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  - Piątek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św. oraz od 18.00-19.30. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. We wtorek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w kościele Najświętszej Rodziny o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. W kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Natomiast w Starym Kościele uroczystość odpustowa! Msze św. o godz. 8.00 i uroczysta suma z procesją o godz. 17.00. Sumę odpustową odprawi i wygłosi kazanie Ks. Prałat Stanisław Szyszka były proboszcz Parafii Św. Krzyża w Zakopanem.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza w czwartek - 28 sierpnia do Starego Kościoła na Mszę św. o godz. 17.00.
 6. Tradycyjna Pielgrzymka z Zakopanego do Matki Bożej w Lewoczy będzie w ostatnią niedzielę września tj. 28.09.2014r. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 35 zł.
 7. W dniu dzisiejszym nasza parafianka Siostra Hiacynta Dorula składa Śluby Wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Prezentek w Krakowie, a w przyszłą niedzielę tj. 31 sierpnia 2014r. na Mszy św. o godz. 12.30 w naszym kościele będzie się modlić i dziękować Panu Bogu za dar powołania. Otoczmy Ją wspólną modlitwą wspierając w wypełnianiu podjętych zobowiązań. Na tę uroczystość serdecznie wszystkich zapraszam.
  W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji członków NSZZ „Solidarność”, a potem złożenie kwiatów pod tablicą Solidarności przy ul. Krupówki 41.
 8. W dniach 28-29 .VIII. br. bezpłatne badania Osteoporozy. Szczegóły na wywieszonym plakacie.
 9. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach ewangelizacyjnych w naszym kościele, a szczególne podziękowanie składam Ks. Mariuszowi za włożony trud w organizację spotkań.
  „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie w Kasinie Wielkiej, Kasince Małej i Mszanie Dolnej. Ofiara wyniosła 7 560 zł.
 10. W najbliższym czasie rozpoczną się prace konserwatorskie polegające na oczyszczeniu i zabezpieczeniu ścian Starego Kościoła. Prosimy o ostrożność przy zwiedzaniu obiektów.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Adama Kuciela z ul. 3 Maja


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót