Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła

Data: 17 sierpień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2060

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
  - Środa - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  - Czwartek - wspomnienie św. Piusa X, papieża
  - Piątek - wspomnienie NMP Królowej
  - Niedziela - święto Św. Bartłomieja Apostoła
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i do adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w godz. 9.00 do 19.00. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas Mszy św. oraz od 18.00-19.30. Dzisiaj Nieszpory o godz. 18.30.
  O godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, którą poprowadzi ks. egzorcysta diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. dr Przemysław Sawa.
  Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie w Kasinie Wielkiej, Kasince Małej i Mszanie Dolnej.
 3. We wtorek 19 sierpnia b.r. wyrusza tradycyjna Pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego.
  We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 Różaniec do siedmiu boleści i o godz. 19.00 Msza św.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 6. W piątek 22 sierpnia nasza Wspólnota Parafialna wraz z całym dekanatem Zakopiańskim została zaproszona do uczestnictwa w dziękczynieniu za kanonizację św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św., a później procesja różańcowa. Wyjazd autokaru z parkingu przy Łukaszówkach o godz. 14.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Alicję Noga z ul. Kościelnej
+ Katarzynę Gąsienica-Giewont z ul. Szkolnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót