Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła

Data: 10 sierpień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2429

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Klary, dziewicy
  - Środa - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  - Czwartek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  - Piątek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace konserwacyjne elewacji naszego Kościoła.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Także w tym dniu kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.30 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 4. We czwartek wieczorna Msza św. o św. Janie Pawle II i możliwość ucałowania relikwii.
 5. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.
  W Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Szczegółowy plan uroczystości wywieszony jest w gablocie.
 6. W dniach 15-17 sierpnia 2014 r. będziemy przeżywać w Zakopanem Ewangelizację pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Wszystkie spotkania odbędą się w naszym Kościele Najświętszej Rodziny i rozpoczną się Mszą św. o godz. 19.00. Następnie o godz. 20.00 w hołdzie św. Janowi Pawłowi II:
  15 sierpnia tj. w piątek - koncert zespołu Trebunie Tutki „Nuty Wielkiego Papieża”; 16 sierpnia tj. w sobotę - spektakl muzyczny Teatru Prowincja „Santo Subito” i potem ucałowanie relikwii św. Papieża; w niedzielę 17 sierpnia - Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, którą poprowadzi ks. egzorcysta diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. dr Przemysław Sawa. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach. Są także wolne plakaty, dlatego prosimy chętnych o zabranie ich z zakrystii i wywieszenie w zaprzyjaźnionych pensjonatach czy na klatkach swoich bloków. Serdecznie zapraszamy Zakopiańczyków jak i wszystkich gości przebywających pod Tatrami. Wstęp wolny.
 7. W piątek 22 sierpnia nasza Wspólnota Parafialna wraz z całym dekanatem Zakopiańskim została zaproszona do uczestnictwa w dziękczynieniu za kanonizację św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św., a później procesja różańcowa. Wyjazd autokaru z parkingu przy Łukaszówkach o godz. 14.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 8. Przypominamy, iż zbiórka scholi Stokrotki na wyjazd wakacyjny odbędzie się w poniedziałek 11 sierpnia o godz. 13.00 na dworcu autobusowym w Zakopanem. Każde dziecko zabiera ze sobą podbitą Legitymację szkolną.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Krystynę Gąsienica-Roj z ul. Krupówki
+ Władysława Filipiaka z ul. Kasprusie
+ Janinę Gibała z ul. Gładkie


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót