Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

Data: 3 sierpień 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2013

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  - Środa - święto Przemienienia Pańskiego
  - Czwartek - wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego,
  - Piątek - wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  - Sobota - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła w dni powszednie i do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.00. Codziennie także okazja do spowiedzi podczas mszy św. i od godz. 18.00 - 19.30.
  Dzisiaj Nieszpory Eucharystyczne o godz. 18.30.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  Także w tym dniu po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpią; Waldemar Krawiec - organy oraz „Carillon” męski kwartet wokalny. Początek koncertu o godz. 19.30.
 4. W czwartek nabożeństwo wieczorne o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  Taca w niedzielę 10 sierpnia br. przeznaczona będzie na prace konserwacyjne elewacji naszego Kościoła.
 6. Rozpoczęliśmy prace budowlane nowego parkingu parafialnego, dlatego prosimy przez okres ok. 1 miesiąca nie zostawiać samochodów na dotychczasowym placu za kościołem jak też przy Domu Parafialnym, aby nie utrudniać dowozu materiałów. W niedzielę i święta w miarę wolnych miejsc będzie można parkować. Mam nadzieję, że nowe miejsca postojowe ułatwią dojazd do kościoła i pozwolą rozładować częste korki na ul. Jana Pawła II. Za chwilowe utrudnienia przepraszam.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót