Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła

Data: 20 lipiec 2014, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2085

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Dzisiaj - wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  - Wtorek - wspomnienie św. Marii Magdaleny
  - Środa - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  - Czwartek - wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  - Piątek - święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących
  - Sobota - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.
  Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  Także w tym dniu po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpią: Dariusz Bąkowski-Kois - organy, oraz ‘Amadrums Trio’ w składzie: Wiktoria Chrobak-Mielec, Rafał Tyliba i Maciej Hałoń. Początek koncertu o godz. 19.30.
 4. W związku z przypadającym w piątek wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich kierowców i podróżujących, a po Mszy św. będzie błogosławienie pojazdów mechanicznych.
 5. W sobotę 26 lipca - we wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny zapraszamy babcie i dziadków wraz z wnukami na Mszę św. o godz. 19.00 w ich intencji. Po Mszy św. będzie błogosławienie małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 25 lipca o godz. 18.00.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót